Ейбар победи Гранада като гост с 3:1 в най-резултатния мач от първия кръг на Примера дивисион. Възпитаниците на старши треньора Мендилибар решиха нещата в своя полза още през първото полувреме. В рамките само на няколко минути те поведоха с два гола.

Първо Адриан откри резултата в 22-ата минута,  а в 35-ата Ескаланте покачи на 2:0.

Въпреки попаденията за гостите, тимът на домакините бе този, който владееше топката, но трудно стигаше до опасни удари към вратата на своя противник.

В началото на второто полувреме Рочина намали за 1:2 и върна надеждите на своите, но в 56-ата минута тимът на Гранада остана с човек по-малко на терена заради директния червен картон на Руис.

До края на двубоя гостите от Ейбар логично взеха инициативата и отбелязаха нов гол, с който си осигуриха трите точки. Точен за крайното 3:1 бе резервата Аруабарена в 67-ата минута.