Ейбар продължава с впечатляващото си представяне в испанското футболно първенство.

Отборът надигра с 2:1 гостуващия Еспаньол в 19-ия кръг. Момчетата на Хосе Луис Мендилибар си осигуриха място в топ 6 при преполовяването на сезона, макар успехът да не дойде никак леко.

Каталунският им съперник пристигна на „Ипуруа" само с една победа в последните си 5 срещи и показа на какво се дължи така. Още в 15-ата минута Такаши Инуи откри резултата с магичен диагонален шут, който не остави шансове за вратаря Пау Лопес. Японецът напредна необезпокояван отляво и от ъгъла на наказателното поле изпрати фалцова топка в далечния горен ъгъл.

Еспаньол успя да изравни доста бързо и с известна доза шанс. Марко Асенсио намери Жоан Жордан пред наказателното поле, а последният литна защитник с лъжливо движение и шутира силно. Топката отскочи от крак на защитник и заблуди вратаря - 1:1.

Срещата продълж да бъде равностойна и без превес на който и да е от двата отбора до 73-ата минута. Тогава Хави Лопес препъна играч на домакините в наказателното поле и те получиха дузпа. Борха Бастон се зае с изпълнението и стреля в центъра на вратата за 2:1.

Така Ейбар остана на 6-а позиция с 30 точки, докато Еспаньол е 13-и с цели 9 по-малко.