Барселона победи Майорка на "Сон Мош" с 4:1 и оглави класирането в Примера дивизион.

Гостите играха без контузените Самуел Ето'о, Лионел Меси и Хавиер Савиола.

Нападателят на каталунците Ейдур Гудьонсен вкара първия гол в срещата в 42-ата минута и изведе Барселона напред в резултата. Нападателят преодоля Тони Пратс, след като завърши комбинация между Мота, Роналдиньо и Деко.

В началото на втората част пак Гудьонсен направи резултата - 2:0 за гостите след пас на Иниеста. Попадението беше реализирано в 58-ата минута на срещата.

В 70-ата минута на двубоя Виктор намали на 1:2 и върна напрежението и интригата в срещата. Рафаел Маркес сгреши фатално и за Виктор не беше трудно да намали резултата.

След втори жълт картон от терена беше изгонен Варела в 82-ата минута от домакините и това не позволи на Майорка да гони поне равенството в двубоя.

Барселона вкара нови два гола в края на двубоя и направи успешна увертюра за двубоя с Левски в сряда.

В 86-ата минута след пас на Роналдиньо Андрес Иниеста направи резултата класически, а в 90-ата Санти Ескеро пак след пас на бразилския национал направи загубата на Майорка - 1:4.