Отборът на Барселона остава убедителен лидер в класирането на испанското футболно първенство.

Единайсеторката на Ернесто Валверде спечели домакинството си на Лас Палмас с 3:0, в двубой между двата състава от седмия кръг на Ла Лига.

Първото попадение в мача бе отбелязано от Серхио Бускетс, разписал се след почивката, двайсет минути преди последния сигнал точен бе и Лионел Меси, а отново той направи 3:0 малко по-късно.

Снимка 315459

Източник: Marca.com

Преди началото на сблъсъка стана ясно, че молбата на испанския гранд за отлагане на днешния двубой не е уважена от местната футболна федерация.

"Блаугранас" поискаха срещата да бъде пренасрочена, поради опасения от ексцесии на "Камп Ноу", предвид ситуацията в Испания в момента и днешния референдум за независимост на Каталуния, който бе обявен от властите в страната за незаконен.

При независима Каталуния: Барселона избира между Испания, Англия и Франция

"Не мисля, че от УЕФА ще имат нещо против", каза спортният министър

Ръководителите на Барса помолиха за отлагане на сблъсъка, но това не се случи.

След това стана ясно, че двубоят ще се състои, но без публика, тъй като част от крайните ултраси на тима заплашиха да прекратят срещата.

Барселона - Лас Палмас може да бъде отложен

Барса - Лас Палмас под въпрос заради размириците в каталунската столица

Бартомеу иска гаранция за сигурността на феновете

Срещата все пак се проведе, като домакините контролираха случващото се в нея през цялото време, с изключение на един незначителен период от време между 20-ата и 27-ата минути, в които гостите записаха трите си най-опасни акции в сблъсъка.

До отбелязване на попадение се стигна обаче едва 4 минути след началото на втората част от двубоя, когато Серхио Бускетс бе точен за 1:0.

Минути след това Луис Суарес претендира, че е бил съборен в наказателното поле и правилата са били нарушени, но главният арбитър в мача и помощниците му не споделиха това мнение.

Крайното 3:0 бе оформено от Лионел Меси, който първо бе точен от удобна позиция, след като бе изведен сам срещу съперниковия вратар, а след това, в 77-ата минута оформи и крайното 3:0.

Така Барса се поздрави със заслужен успех, който означава 21 точки за тима на върха в класирането и 5 пункта предимство пред втория в него - Севиля. Лас Палмас е едва 17-и.