Канада победи Финландия с 2:1 след продължение в последен мач от група „В" в турнира по хокей на Игрите в Сочи. Загубилият от тази среща ще играе с Русия на евентуален ¼-финал. Но, за да се стигне до такъв мач, домакините трябва да отстранят Норвегия в плеойфите.

За настоящия олимпийски шампион съперник на четвъртфиналите ще бъде победителят от двойката Швейцария - Латвия.

„Кленовите листа" поведоха в двубоя в 14-ата минута чрез Даути. Изравнителният гол дойде в края на втората третина, когато Туомо Рууту подложи стика си под летящата шайба при удара на Юси Юкинен и тя влетя зад Кери Прайс.

В третата част имаше възможности и за двата тима, малко повече за северноамериканците, но двубоят влезе в допълнително време, в което след пробив по лявото крило и силен шут Даути мушна шайбата под лявата кора на Раск и така канадците спечелиха две точки и лидерското място в групата.