Елитният Сливен надви трудно втородивизионния Черноморец Поморие в контрола с 1:0. Голът за домакините падна в последната минута по куриозен начин. Владимир Ямуков изненада вратаря Пламен Колев от пряк свободен удар почти от центъра. Опитният защитник видя, че младият вратар е излязъл към границите на наказателното поле и го прехвърли с помощта на вятъра.

Контролата предложи равностойна игра с по няколко пропуска на противниците. В последните минути поморийските „акули" демонстрираха повече физически запаси и упражниха натиск в търсене на победен гол, ала такъв падна нелогично в тяхната врата.

В следващата си контрола на 10 юли /събота/ младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев отново ще гостуват на отбор от „А" група - Берое Стара Загора.