Отборите на Етър и Сливен направиха първата си контрола от подготовката, като гостуваха в Сливен на местния играещ в „А" група тим. Мачът завърши при резултат 1:1, като етърци играха офанзивно и имаха доста положения.

В 15-ата минута при отлична атака Тихомир Кънев излезе съвсем сам срещу вратаря на домакините, но би в тялото му. Първото полувреме завърши 0:0, като Кънев имаше още една добра възможност, но ударът му бе спасен от вратаря. Домакините от „Сливен" имаха три положения, но нито едно от тях не бе толкова чисто като пропуска на Кънев в 15-ата минута.

В 68-ата минута домакините откриха резултата - 1:0. Малко преди това дошлият от Самоводене Николай Тончев можеше да вкара за етърци, но топката му бе избита секунди преди да нанесе удар.

В 70-ата минута Етър изравни. Първо удар на Кушев с глава бе изваден от вратаря в корнер, а след изпълнението му Александър Апостолов засече топката с глава, вкарвайки първия си гол за мъжкия тим на етърци - 1:1.