Берое победи с 1:0 Загорец в контрола играна в Нова Загора днес, пише beroe-bg.com. "Зелените" доминираха изцяло през втората част, но стигнаха само до едно попадение, дело на Владислав Златинов в 78-ата минута. Илиан Илиев даде възможност за изява на всички налични футболисти в клуба, опитвайки се да открие оптимален състав за мача с Локомотив идната събота.

През първото полувреме играта бе равностойна и се запомниха единствено три удара на Жельо Желев. В 27-ата минута след негов шут топката премина на около 2 метра покрай в лявата греда в аут. Отново Желев в 36-ата минута овладя топката с гърди, стреля без да обработва, кълбото се топна на около 2 метра пред голлинията и Тушев улови.

40-ата минута отново удар на Желев от около 23 метра бе спасен от вратаря на домакините Тушев. Най-добрата възможност за домакините се откри в 44-ата минута когато Минчев излезе на скорост сам срещу вратаря Пламен Петров, но стражът на Берое го изпревари и спаси.

През второто полувреме Берое изцяло доминираше на терена, като удар на Видолов в 50-ата минута бе избит от вратаря. 10 минути по-късно след центриране на Видолов от ъглов удар Иво Иванов стреля с глава, но Тушев спаси. В 62-ата минута Буклеев направи пропуск от 2-3 метра след като вратаря на Загорец с последни усилия изби в ъглов удар.

В 77-ата минута Владислав Златинов получи хубава топка от границата на наказателното поле, видя, че вратаря е излязъл напред и го прехвърли, но не уцели вратата като топката мина на 2-3 метра в ляво от вратата.

В 78-ата минута бърза атака на Берое завърши с пробив по фланга на Буклеев, който подаде нисък пас по трева към Златинов. Той изключително технично и майсторски с фалц заби топката под напречната греда за 0:1. До края на срещата беройци имаха още 2-3 възможности, но защитата на Загорец, която бе изцяло в своето наказателно успя да предотврати опасностите пред Йордан Тушев.