Отборът на  Славия започна със загуба контролите си на турска земя. Днес момчетата на Мартин Кушев загубиха с 0:2 от дванадесетия в румънското първенство ФК Брашов.  Головете за победителите вкараха Моутиньо в 61-та и Хандаджи в 82-та минута. Червен картон за  отбора на „белите" получи Георги Христов,  петнадесет минути преди края на срещата след грубо влизане в краката на противников състезател.

През първата част играта бе равностойна и с малко голови положения пред двете врати. Второто полувреме също не предложи кой знае какво качество на футбола. Първото попадение за Брашов  бе след  грешка на вратаря Стефано Кунчев. Вторият гол бе инкасиран в 82-та минута, когато красива комбинация между Хандаджи и Моутиньо завърши с гол на първия.

В срещата се включиха вътрешните халфове Ясин Мохамед (Франция) и японецът Акиоши, които са на проби в Славия.

Славия: Петров, Пашов, Желев, Огнянов, Филипов, П.Димитров, Юруков, Мохамед, Жуниор, Златинов, Божов (Кунчев, Р.Димитров, Златков, Ив.Тодоров, Милчев, Сандански, Акиоши, Ставрич, Бишевич, Георгиев, Попара, Ц.Тодоров, Романов, Васев, Василев, Христов).