Славия спечели третата си победа от три мача досега на подготвителния лагер в Анталия. Столичани прегазиха с 6:1 грузинския Сиско.

Първото полувреме славистите започнаха в нетрадиционен състав, в който с пробивите си и с бързите изнасянания на топката блесна Галин Иванов. Веднъж Павле Попара, а след това и Иванов стреляха силно, но неточно от добри позиции, а малиецът Тамбура пропусна от 3 метра сам срещу вратата на съперника. За сметка на това при едно от редките си слизания към вратата на Славия грузинците откриха в 30-ата минута при разбъркване в наказателното поле. След това Емил Петров показа класа, като парира силен удар от упор.

Филип Филипов получи контузия на пръста и бе заменен от Радослав Димитров. В този момент Иванов смени фланга на атаката и заигра отляво. Така стана и изравнителният гол, в който след свой пробив Галин стреля силно, топката се отклони леко от крака на защитник и влезе във вратата на Сиско. До края на полувремето съдията подмина стопроцентова дузпа в полза на Славия, след като Галин Иванов бе съборен с ръце от защитник на грузинците.

Второто полувреме славистите се развихриха. Влезлият Дайсуке Мацуи направи невроятен рецитал, като с много брилянтни отигравания даде десетина голови паса. Японецът бе в основата на всяка опасна атака за Славия.

Силни включвания по десния фланг на нападението сътвори Радослав Димитров. Три гола до 65-ата минута вкара Петър Димитров, два от тях с удари от въздуха и подавания на Мацуи и Радослав Димитров. Преди това Петър Димитров за малко не вкара още веднъж, като пробва красива странична ножица.

След това пак след атака, в основата на която беше Мацуи, Мирослав Антонов наниза първия си гол за Славия. Крайното 6:1 оформи завърналият се след контузия Здравко Лазаров с премерен удар от средна дистанция.

В четвъртък и неделя са двете най-сериозни контроли за Славия в Анталия - срещу румънския Васлуй и руския Терек.

През първото полувреме Славия игра в състав: Емил Петров, Филип Филипов, Живко Желев, Мирослав Иванов, Димо Атанасов, Янко Сандански, Даниел Васев, Павле Попара, Галин Иванов, Ради Василев, Тамбура. В 30-ата минута Филипов падна на ръката си и си извади нокътя на безименния пръст на лявата ръка, заради което бе сменен от Радослав Димитров.

Второто полувреме за "Славия" играха: Стефано Кунчев, Радослав Димитров, Даниел Златков, Димо Атанасов, Виктор Генев, Янко Сандански, Даниел Васев, Дайсуке Мацуи, Галин Иванов, Петър Димитров, Мирослав Антонов. 25 минути преди края вместо Галин Иванов, Янко Сандански и Даниел Васев влязоха Спас Георгиев, Тодор Янчев и Здравко Лазаров.