Славия разби с 4:0 Вихрен в контрола, играна в Банско. "Белите" можеха да победят и с двуцифрен резултат, ако не бяха изпуснали редица чисти положения.

Още в самото начало на мача се видя, че тимът от Сандански няма как да се противопостави на Славия. Новото попълнение на столичани Николай Божов беше най-активен през първата част. Той откри резултата от дузпа, а отделно от това изпусна още 3-4 положения. В последната минута на първата част Илия Илиев с плътен удар направи 2:0.

След почивката пред вратата на Вихрен продължи да бъде напечено, а в 77-ата минута Тодор Колев нацели греда от фаул, за да се стигне до 81-ата, когато засече от въздуха центриране и направи резултата класически. В последната минута Павлов с хубав удар фиксира крайния резултат - 4:0.