Отборът на втородивизионния Банско записа престижна победа над столичната Славия с 2:0, в контролна среща играна на стадиона в квартал „Овча Купел".

В герой за шестите в „Б" група се превърна Венцислав Бенгюзов, който отбеляза и двете попадения в днешния двубой.  В петата минута, смятаният едно време за голяма надежда на Литекс , бе повален в наказателното поле на Славия и арбитърът не се поколеба да отсъди дузпа за Банско. Бенгюзов бе точен и направи 0:1.

Попадението, което оформи крайния  резултат падна в 36-ата минута, когато опитният Петър Димитров изгуби една топка в средата на терена, тя бе овладяна от Слаев, който напредна по лявото крило и подаде на Иванов, който стреля, Емил Петров изби, но Бенгюзов довкара и реши всичко за финалното Славия-Банско 0:2.

Важно е да се отбележи, че старши-треньорът на Славия Мартин Кушев , бе дал шан за изява на повече от резервните си състезатели, които обаче с нищо не доказаха, че заслужават титулярно място с екипа на „белите".

СЛАВИЯ - БАНСКО 0:2

0:1 Бенгюзов (5-дузпа)

0:2 Бенгюзов (34)

СЛАВИЯ: Е. Петров, Альошев, Златков, Филипов, Гаал, Дяков, Янков, Стойков, Димитров, Калоянов, Попов

БАНСКО: Ганев, Лечов, Слаев, Топузов, Бенгюзов, Иванов, Войнов, Калайджиев, Томчев, Кьосов, Тотев