Cлавия се наложи с минималното 1:0 над Марек в последния си домакински мач за годината. Единственото попадение вкара Тодор Колев в 74-ата минута, за когото това беше 24-и гол от началото на първенството.

Славия започна по-устремно в тази среща и създаде първото голово положение. Плеймейкърът на белите Илия Илиев излезе сам срещу вратаря на гостите Калин Ивчев, след двойно подаване. Той стреля силно, но не много точно и стражът хвана топката.

Само три минути по-късно дойде и първото положение за дупничани. Ударът на Карлос Томе обаче мина в страни. Играещият като ляв халф Петър Кюмюрджиев също излезе сам срещу вратаря, но и той нямаше шанс да се разпише. Кюмюрджиев изигра положението също като Илиев 15 минути по-рано, но отново Ивчев спаси.

Водачът при стрелците в елитната ни група Тодор Колев игра слабо преди почивката, но след това показа хъс да бележи. В 61-ата минута той излезе на удобна позиция, но се засуети и не успя да нанесе удар. В ответната атака Димитър Георгиев-Шустера удари страничната греда от 12 метра, а пет минути по-късно горната греда, след удар с глава, тресна и звездата на дупничани Еньо Кръстовчев.

Славия поведе в резултата в 74-ата минута чрез Тодор Колев. Той засече от близко центриране на Владимир Иванов, който проби по десния фланг. Светослав Георгиев от Марек пък беше изгонен от резервната скамейка, след като беше сменен. Четвъртият съдия Ангел Ангелов извика главния Ангел Бекяров и след кратка консултация вдигна червен картон на защитника в 86-ата минута.