Универсалният футболист на Славия Костадин Джамбазов е с контузия в кръста след вчерашната среща с Литекс, която "белите" загубиха с 0:2. Мачът беше отложен от 19-ия кръг на А група, а поражението сложи край на серията на Славия от 11 мача без загуба.

Джамбазов пострада при единоборство с бразилеца Уелингтом да Силва в средата на първата част, но изкара полувремето. През втората част той отстъпи мястото си на Радослав Рангелов. 27-годишният футболист, който играе като дефанзивен халф и централен защитник, ще почива пет дни, но пропуска гостуването на Рилски спортист и заради натрупани пет жълти картона.

"Смятам, че всичко в отбора е наред. Вчерашната загуба няма да ни повлияе. Време е да си върнем за есенното поражение от Рилски спортист и да ги победим в Самоков. Нямаме право да се отпускаме, защото навлизаме в тежка серия", уверен е опитният полузащитник Илия Илиев.

Cлед гостуването в Самоков Славия отново ще играе с Литекс, но на четвъртфинал в турнира за купата на България. След това предстоят мачове с ЦСКА и Левски на стадиона в Овча купел и гостуване на Ботев.