Славия загуби от албанския Кукеси и отпада от Лига Европа

Славия загуби визитата си в Албания и е аут от Европа

Гол на Кръстев не беше достатъчен за "белите"

85′

ГОООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Купър бележи за домакините!

Центриране в полето на Стериакис намери за първи път в срещата вратаря неподготвен, а Купър се разписа по причудлив начин, като буквално се хвърли към топката и не беше ясно как точно ще я отиграе.

Тя обаче влетя в мрежата и преднината на албанците е възстановена!

81′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Патев асистира на Кръстев, който с диагонален удар с глава праща топката в мрежата!

Майсторско изпълнение на футболиста на "белите"!

Славия се връща в мача!

80′

Многобройни нарушения по цялата дължина на терена.

Играта се накъса, което не е в полза на българския тим.

74′

Засада на влезлия като резерва Купър.

72′

Бенгюзов сменя Вълчев.

66′

Купър сменя Езе.

65′

Гавазай сменя Лимай.

64′

Атака на "белите", започнала от... Стериакис.

Топката попада у Вълчев, който я продължава към нахлуващия в пеналта Димитров.

Нападателят не успява да отиграе добре.

Без голове в мача.

62′

Димитров сменя Рангелов.

61′

Най-добрата ситуация за Славия в мача!

Кръстев получава топката на границата на наказателното поле.

Решава да прехвърли вратаря технично!

В последния момент стражът разбра какво му готви младият състезател и избива с върха на пръстите си.

57′

ГОЛ!

1:0!

Попадение на Езе от бялата точка!

55′

ДУЗПА за Кукеси!

Нарушение на Патев.

53′

Влезлият като резерва Гаши шутира!

Стериакис отново е заел възможно най-добра позиция и спасява.

46′

Гаши заменя Гавазай.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира добре за българския състав, като Кръстев и Стоев непрекъснато провокираха защитниците пред себе си, в опит да ги принудят да сгрешат.

Късметът обаче не беше на страната на българския отбор, като чисто голово положение за "белите" така и не идваше.

Вместо това зачестиха пробивите на съперника, основно осъществявани по левия фланг от нападението.

Защитниците на софиянци бяха на ниво, но на няколко пъти изпускаха бързоногите състезатели на съперника. За сметка на това Стериакис бе безупречен през първите 45 минути, като винаги бе на точната позиция, спирайки набезите на нападателите на албанския отбор.

Удар на Рока в средата на полувремето, след самостоятелен негов пробив, очевидно притесни всички в Славия. И този път обаче Стериакис бе на мястото си и спря движението на топката в ключов момент.

Последваха нови две опасности пред него, като в тях бе замесен Лимай. Ударите му от средна и далечна дистанция обаче бяха избити от вратаря на "белите" в корнери, след които така и не следваше нещо опасно.

Малко преди почивката столичани пробваха да изненадат опонента си с две бързи контраатаки през центъра, но Стоев, а след това и Гамаков, се оказваха зад последния бранител на Кукеси.

45′

Почивка.

44′

Засада на Гамаков.

39′

Жълт картон за Мусоли.

35′

Албанският тим продължава да търси начини да застраши българския си съперник.

Изстрел на Лимай!

Спасяване на Стериакис.

Кълбото излиза в ъглов удар.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

27′

Поредна атака за Кукеси.

Лимай решава да изпробва късмета си от над 20 метра разстояние.

Топка в ръцете на Стериакис.

24′

Нова акция по фланга за Кукеси.

Езе шутира от много далечна дистанция.

Топката едва стига до Стериакис.

Слабо изпълнение.

19′

Официално предупреждение за Попадийн.

17′

Продължително разиграване на "белите".

Топката достига до Стоев.

Той решава да стреля!

Далеч над целта, за съжаление на феновете на българския състав.

10′

Жълт картон за Телуши.

9′

Пореден опит на албанците да пробият защитата на "белите" по левия фланг на нападението си.

Ново центриране в полето на българския тим.

Топката е избита.

9′

Изстрел на Рока!

Стериакис спасява!

Първа сериозна опасност пред една от двете врати.

5′

Опит за организиране на първа по-опасна атака и за домакините.

Подаването в полето на "белите" е доста неточно.

Кълбото преминава в притежание на "белите".

2′

Нарушение срещу Кръстев в близост до наказателното поле.

Центриране на Стоев!

Топката е избита в корнер.

1′

Шкендер Гега Златомир Загорчич

Класиралият се на трето място в Първа лига Славия излиза за мача си от първия кръг на Лига Европа.

"Белите" започват с трудно гостуване на албанския Кукеси. УЕФА взе решение всички сблъсъци от предварителните кръгове на евротурнирите този сезон да се решават в един мач, така че възпитаниците на Златомир Загорчич ще трябва да постигнат победа, ако искат да продължат напред.

Славия се подсилва с национал на Северна Македония

"Белите" взимат под наем играч от Динамо (Загреб)

Славия има леко предимство преди сблъсъка. "Белите" имат по-богат опит в Европа в сравнение със своя съперник. В същото време Кукеси ще разчита на домакинското си предимство, макар и пред празни трибуни.

Славия продава Янис Карабельов след Лига Европа?

Халфът е желан от отбор от Азербайджан

Притеснително е, че "белите" не започнаха сезона добре. Играчите на Загорчич все още нямат победа в Първа лига, където записаха едно реми и две загуби.

В същото време Кукеси все още няма официален мач през новия сезон. Това ще бъде първи такъв за момчетата на Шкендер Гега.

Загорчич: Просто трябва да победим