Царско село загуби с 1:2 гостуването на Септември в контролна среща играна на стадиона в Драгалевци. Старши треньорът на "царете" Стефано Макопи даде възможност да играят повече време на футболистите, които имат по-малко минути от началото на сезона.

Домакините поведоха в края на първото полувреме чрез Валери Божинов. Андрей Йорданов изравни, но Асен Чандъров донесе победата за Септември.

Мачът започна равностойно, а в 16-ата минута реферът Васимир Ел-Хатиб изгони Стефано Палмучи с директен червен картон. Малко след това Влади Узунов стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

Добра атака на Царско село в 28-ата минута не завърши с удар. В 32-ата минута Фелипе Ронкети стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

Малко преди края на първото полувреме Валери Божинов бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 53-ата минута Царско село изравни. Андрей Йорданов се възползва от грешка на бранителите, открадна топката, премина покрай вратаря и я мушна в мрежата за 1:1.

Само 2 минути по-късно Йорданов центрира и Давиде Масела направи ефектна странична ножица, но топката бе избита в корнер.

В 63-ата минута Септември вкара втори гол. Асен Чандъров бе най-съобразителен в наказателното поле. След ъглов удар топката падна на крака му и той я мушна в мрежата.

В 82-ата минута Георги Шейтанов спаси шут на Лукас Мартинс. Той получи топката от Абу, но не успя да отбележи.

Малко преди края на мача шут на Реди Каса излезе в аут.

Божинов:  Трябва нещо да те жегва и да те стимулира

Божинов: Трябва нещо да те жегва и да те стимулира

"Вчера си пуснах 9-минутно видео на Матич като футболист"