Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) победи без особени усилия хърватина Марио Анчич с 6:3,6:4 и 6:2 и се класира за осминафиналите, където ще играе с представителя на домакините Жулиен Бенто. В мач от третия кръг Бенто победи шведа Робин Сьодерлинг.

Давид Ферер надделя над бившия номер 1 в света Лейтън Хюит с 3:2 сета в драматична среща от третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Въпреки че игра с болки в бедрото Хюит демонстрира отличен тенис и изненадващо за всички поведе с 2:1 сета, след като загуби първата част. Все пак специалистът на червена настилка Ферер наложи своя стил на игра от задната линия в следващите два сета и успя да изтръгне победата.

На осминафиналите Давид Ферер ще срещне Радек Щепанек (Чехия), който поднесе изненадата на деня, отстранявайки друг испанец - 12-ия поставен Томи Робредо с 3:0. Нещо повече - Щепанек направо прегази своя съперник, като му даде общо само 6 гейма в трите части.

В друг драматичен мач чилиецът Фернандо Гонсалес надигра деветия в схемата Станислас Вавринка от Швейцария с 3:2 сета, след като губеше с 0:2.

Сред 16-те най-добри място намери и Роби Джинепри (САЩ) след категоричен успех над представителя на домакините Флоран Сера с три сета по 6:4. Така Джинепри, 88-и в света, стана първият американец след Андре Агаси от 2003-а година насам, който достига до осминафиналите на Ролан Гарос.

"В началото той (Марио Анчич) се движеше много по корта, но след прекъсването аз започнах да играя все по-добре и по-добре. Сервирах добре и съм много доволен от начина си на игра. Марио е един труден съперник във всяко отношение, но той е
по-опасен на бързи настилки.

След Маями се чувствам много по-добре. Не загубих много енергия през първата седмица и това е много важно. Аз съм големият фаворит в моята част на схемата и
смятам добре да се възползвам от това. Жулиен Бенто го познавам от много време, той е добър тенисист, който играе добре на всякакви настилки, но фактът, че победи Сьодерлинг, е една малка изненада за мен", заяви Федерер.