Два часа и 37 минути игра бяха необходими на рускинята Мария Шарапова да се класира за 1/4-финалите на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж.

Поставента под №2 в надпреварата Шарапова се промъкна напред след изключително драматична победа над Пати Шнидер с 3:6, 6:4, 9:7.

Руският секссимвол се класира за трети път на четвъртфиналите в турнира след 2004 и 2005 г., като достигането до тази фаза е най-доброто й класиране в Париж.

В спор за място сред най-добрите 4 Маша ще мери сили със сънародничката си Ана Чекветадзе, която отстрани поднеслата най-голямата изненада до момента Лусие Шафаржова. В предишния кръг левичарката от Бърно елиминира представителката на домакините Амели Моресмо. До момента Чекветадзе няма победа от игра над Шарапова, като от 4 мача има 3 загуби, а при единствения си успех Мария не се появи на корта.

Травмата на Шарапова в рамото не й позволяваше да изпълнява силен начален удар, от което се възползва опонентката й и атакуваше още с ретура. По този начин поставената под №14 тенисистка взе първата част с 3:6.

След 5:2 гейма в полза на рускинята, Шнидер доведе резултата до 5:4, но Шарапова не допусна изненада и затвори сета.  В заключителния сет двете тенисистки си разменяха пробиви до 4:4. В решителните моменти обаче но рускинята показа здрави нерви, спаси два мачбола и спечели с 9:7.

В последната среща за деня четвъртият в схемата при мъжете Николай Давиденко (Русия) победи в драматичен мач 15-Давид Налбандян (Аржентина) с 6:3, 7:6 (1), 3:6, 7:6 (2).

Руснакът имаше четири поредни поражения от Налбандян, но избра точния момент да прекъсне тази серия.

Давиденко, който загуби от аржентинеца на четвъртфиналите на Ролан Гарос миналата година, поведе с 2:0 сета, но бе на път да изпусне мача, след като загуби третия сет с 3:6, а в четвъртия се стигна до тайбрек. Руснакът обаче бе по-стабилен в тайбрека и га спечели със 7:2 след четири мачбола в своя полза.