Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос". В двубой от втория кръг сърбинът се наложи с 6:1, 6:4, 6:3 над португалеца Жоао Соуса за 2 часа и 8 минути игра.

Джокович, който е 12-кратен победител в турнирите от "Големия шлем", започна много силно мача и спечели първите пет гейма, като имаше възможност да възможност да затвори първия сет дори на 0, но пропусна два сетбола.

Във втората част Соуса подобри играта си и дори успя да пробие сервиса на водача в долната част на схемата в четвъртия гейм, но това се оказа недостатъчно, тъй като португалецът на свой ред загуби подаванията си в третия и петия гейм.

В третия сет бившият номер 1 в света направи решителен пробив в седмия гейм за 4:3, с което стигна и до крайния успех.

За място на осминафиналите Джокович ще спори с аржентинеца Диего Шварцман, който се справи в три сета с италианския дебютант Стефано Наполитано.