Кей Нишикори продължава забележителното си представяне на "Ролан Гарос". Японецът се справи с Фернандо Вердаско и продължава на 1/4-финал в турнира.

Поставеният под номер 8 спечели с 0:6, 6:4, 6:4, 6:0. Следващият съперник на Нишикори е световният номер 1 Анди Мъри.

Кей, който имаше контузия преди да пристигне в Париж, трябваше да играе пет сета в предишния кръг, но днес бе по-убедителен. Началото обаче не предвещаваше подобен изход.

Новак Джокович без проблеми на 1/4-финал в Париж

Тийм е следващото препятствие пред сърбина

Вердаско доминираше, а съперникът му редеше грешка след грешка и не успя да спечели и гейм в първия сет. След размяна на пробиви на старта на втория сет играта бе равностойна, но испанецът имаше предимство. Той не загуби и точка в три поредни сервис гейма, а Нишикори едвам измъкна шестия гейм.

Въпреки това японецът стигна до решителен пробив за 5:4 и след това изравни сетовете. Деветият в света постепенно намери по-добър ритъм и след като надделя с 6:4 в третия сет, се развихри в четвъртия, който спечели с 6:0.

Така турнирът приключи за Вердаско, който отново не успя да попадне сред най-добрите осем в Париж. Изненадващо той никога не е достигал до четвъртфиналите на "Ролан Гарос", но го е правил на останалите три турнира от Големия шлем.