Елица Костова загуби двубоя си от квалификационната фаза на "Ролан Гарос", продължил повече от 2 часа и половина.

Българката отстъпи с 1:2 сета (0:6, 7:6, 3:6) пред 141-вата в световната ранглиста румънка Моника Никулеску.

Елица Костова и Виктория Томова излизат утре на корт №4 в Париж

Срещите започват в 11:00 часа

Четвъртата ракета на България си тръгва от Париж с 16 хиляди долара от наградния фонд. В първия кръг родната състезателка преодоля Габриела Се от Бразилия.

Снимка 446461

Първият сет беше кошмарен за Костова, която не успя да спечели нито един гейм. Във втората част българката се събра и успя да надделее категорично в тайбрека. Така се стигна до решаващ трети сет.

Костова допусна два пробива за 0:2 и 1:5 и направи задачата си за обрат невъзможна. Никулеску в крайна сметка успя да затвори мача и продължава напред.

На същия корт веднага след мача на Костова излиза другата българка Виктория Томова. Съперник на Вики е мексиканката Рената Сарасуа.