И Цветана Пиронкова приключи своето участие на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Българката загуби първия си двубой от надпреварата от германката Лаура Зигемунд с 6-1, 4-6, 2-6.

Цвети започна прекрасно и спечели убедително първия сет с 6-1. Тя направи два пробива - във втория и шестия гейм. Пиронкова имаше по-големи проблеми в игрите, в които подаваше. Наложи ѝ се да отрази няколко брейкбола.

Във втората част българката проби първа за 2-1, но допусна резултата да бъде веднага изравнен. В следващите пет гейма и двете печелеха подаванията си, но в десетия Пиронкова беше отново пробита за 4-6. Тя имаше преди това точка за изравняване на 5-5. Това може би реши мача.

В третия сет германката проби за 0-2, Цвети изравни - 2-2, но Зигемунд взе и четирите гейма до края на мача.

Така приключиха изявите на българските тенисисти на 31-те летни олимпийски игри в Рио де Жанейро.

Григор катастрофира още на старта в Рио!