Владимир Дубов изгуби битката за бронзовия медал от олимпийския турнир по свободна борба в категория до 57 кг. Вова бе туширан от възможно най-неудобния за него съперник – Хаджи Алиев от Азербайджан.

Срещата се развиваше изключително равностойно, като през повечето моменти предимството бе за нашия състезател. За съжаление, бърза атака на съперника в края доведе и до неприятния край - туш.

Така Вова финишира на пето място в крайното класиране, оставяйки у всички нас прекрасни спомени с категоричните му победи по-рано през деня.

Азерът тръгна доста агресивно, опитвайки атака веднага след сирената за старт. Вова не остана пасивен и след само минута сюрпризира своя опонент, набавяйки си 4 точки след бърза атака в краката на Алиев.

Хаджи намали изоставането си до 2:4, след като направи неприятен захват на Дубов. Владимир не успя да издържи и 15 секунди преди края на частта бе избутан от тепиха и това стопи преднината му само до пункт.

След почивката борбата се провеждаше главно в стойка, а съдията подканяше двамата състезатели към далеч по-голяма активност. В 4:50 минута Алиев свари неподготвен нашия Вова, хвърляйки го за 2 точки, а след това последва и най-лошото – туш.

За да стигне до тук, Дубов изигра няколко отлични срещи. Първо той разби  с 11:0 и технически туш американеца Даниел Денис, а след това същата участ сполетя на четвъртфинал румънеца Иван Гуйдя. За съжаление на Дубов не му стигнаха сили, за да се пребори в изключително тежката битка за място на финал срещу актуалния световен шампион - Владимер Кхинчегашвли (Грузия).