Анди Мъри ще играе на финала на олимпийския тенис турнир в Рио.

В първия полуфинал световният №2 Мъри даде само пет гейма на поставения под №5 японец Кей Нишикори, надигравайки го с 6:1, 6:4.

Мачът се оказа твърде лесен за Мъри, който в предишните си две срещи трябваше да изиграе три сета - съответно срещу Фабио Фонини (Италия) и Стийв Джонсън (САЩ).

Срещу Джонсън Мъри надделя едва след тайбрек в решаващия трети сет.

Класиране по медали в Рио 2016

Вижте пълното класиране по медали на 31-те летни олимпийски игри в Рио де Жанейро

Британецът чака на финала победителя от двубоя между шампиона от Пекин 2008 Рафаел Надал (Испания) и бронзовия медалист от Лондон Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).

Двубоят продължи само час и 20 минути, като Мъри не даде нито една точка за пробив на съперника си и взе 3 пъти подаването на японеца, като беше 100-процентов при открилите се пред него възможности.

Мъри допусна 15 непредизвикани грешки, докато Нишикори записа 23 и това наклони везните в полза на златния медалист от Лондон.