Кобилата с име “Ъп Клас Гърл" провали нашия Димитър Кръстанов в надпреварата в модерния петобой. Българинът получи 0 точки в конната езда и се се свлече на 33-то място в общото класиране от 36 участника.

Конната езда е трета надпревара в състезанието. Характерното за нея е, че конете се определят с жребий и състезателите имат 20 минути да се запознаят със животното. Често се среща дори фаворити за златото да попаднат на кон с несъвместим характер, което води до неминуем провал.

Кръстанов беше на 16-то място след първите две дисциплини - плуване и фехтовка, което му даваше добри перспективи за крайното класиране.

Пълна програма и резултати на българските спортисти в Рио

Тук ще може да проверявате всички изяви на родните олимпийци

За зла участ Кръстанов яздейки „Ъп Клас Гърл" събори още първото препятствие. Оттук нататък своенравната кобила отказа повече да се подчинява и не понечи да прескочи нито едно препятствие.

Начело в класирането след три дисциплини е руснакът Александер Лесун с 871 точки. Остава да се проведе смесената дисциплина бягане със стрелба, която е нещо като зимния биатлон. Състезателите стартират като досегашните точки се трансформират във време.

Класиране по медали в Рио 2016

Вижте пълното класиране по медали на 31-те летни олимпийски игри в Рио де Жанейро