Американските звезди от НБА си спретнаха лека тренировка с китайците и ги победиха с 119-62. Майк Кржижевски превърташе целия си състав и всички му играчи отбелязаха точки. Понякога сменяше цялата си петорка недоволен от несериозността на своите играчи. Най-добре игра Кевин Дюран, който за 22 минути игра отбеляза 25 точки. Йи Жианлиан вкара за Китай също 25 точки.

Австралийците сътвориха голяма изненада побеждавайки повече от убедително Франция с 87-66. Французите дълго време не можеха да повярват какво им се случи и до края на мача не можаха да влезнат в час. Пати Милс отбеляза 21 точки за победителите. Тони Паркър със своите 18 точки не можа да допринесе достатъчно за френския отбор.

Последната среща от мъжката програма е между Сърбия и Франция.

Снимка 247856

В първия двубой при дамите Франция победи Турция с 55-39. Нашите южни съседки водеха след първата четвърт с 17-8, но след това отбелязаха само 3 точки във втората част и 4 в последната.

Домакините от Бразилия играха много силно срещу фаворита Австралия. Те водеха до края на трета четвърт, когато „кенгурата се развихриха да вкарват тройки и накрая спечелихa с комфортното 84-66.

В последния двубой японките сътвориха мини сензация побеждавайки Беларус с 77-73. Целият мач вървеше кош за кош.