Пари Сен Жермен победи с 3:0 един от най-успешните японски отбори Урава Ред Даймъндс в контролна среща, която се игра в Страната на изгряващото слънце. Парижани преди три дни победиха с 2:1 друг местен отбор - Кавазаки Фронтале в друг приятелски мач.

Килиан Мбапе беше единственият футболист, който започна в стартовия състав и днес, след като игра в сряда. Това означаваше, че новият старши треньор Кристоф Галтие оставя на пейката поне за началото на срещата други двама от супер-играчите на ПСЖ: Лео Меси и Неймар.

Пари Сен Жермен се разделя с Жоржиньо Вайналдум

Ето подробности

Но дори и сам Мбапе беше напълно достатъчен, за да тормози защитата на Урава и в 35-ата минута направи 2:0 с чудесен, мощен диагонален удар. В 61-ата минута Галтие пусна за половин час да поиграят и Меси, и Неймар. Но нито един от тях не успя да вкара пред изпълнения с 62 хиляди души стадион в Сайтама.

Пабло Сарабия беше открил резултата още в 16-ата минута, възползвайки се от подаване на Мауро Икарди. Крайното 3:0 оформи Арно Калимуендо, който се възползва от подаване на Нуно Мендеш. Три минути преди гола и Мендеш можеше да вкара, но ударът му се отби в страничната греда. Галтие като типичен французин реши да даде шанс и на момчета от школата и пусна за 20 минути 16-годишния Уорън Заир-Емери.

В понеделник е третата среща от турнето на парижани в Япония и те гостуват на Гамба Осака.