ПСЖ спечели срещу Гамба Осака с 6:2 в последната си контрола по време на турнето на отбора в Япония. В предишните мачове шампионът на Франция бе победил Кавазаки Фронтале с 2:1 и Урава Ред Даймъндс с 3:0.

Ясно е колко ще получава Ренато Санчес в ПСЖ

Плюс бонуси

Новият треньор на ПСЖ Кристоф Галтие заложи на титулярен състав, който ще е същият за мача срещу Нант за трофея на шампионите, който ще се състои в неделя в Тел Авив.

Испанският нападетел Пабло Сарабия започна в атака, редом до Лионел Меси и Неймар, и именно той откри резултата в 28-ата минута. Неймар направи 2:0 от дузпа в 32-рата минута. До края на първата част бяха точно още Нуно Мендес и Меси. Неймар вкара петия гол в 59-ата минута след асистенция на Меси.

Килиан Мбапе е наказан за мача с Нант и поради тази причина той бе резерва и влезе в игра в последния половин час. Точно той вкара шестия гол за ПСЖ от дузпа в 86-ата минута.

Мачът се играе пред 38 000 зрители на стадион "Панасоник", а попаденията за домакините бяха дело на Кейсуке Курокава и Хирото Ямами.