Отборът на Пари Сен Жермен разби Монпелие с 5:1 в тазвечершната отложена среща в Лига 1.

Резултатът бе открит в 13-ата минута, когато Курзава засече топката с глава след хубаво центриране на Дани Алвеш и я изпрати в левия ъгъл на вратата - 1:0. В 31-ата, Флоран Моле изравни след директен изстрел от пряк свободен удар. Той мушна кълбото в горния десен ъгъл за 1:1.

Снимка 407853

Източник: БГНЕС

В добавеното време на първата част, Анхел Ди Мария също порази съперниковата врата след изпълнение на фаул. Топката се отби в гредата и влетя в мрежата за 2:1. В 70-ата минута, гол на Килиан Мбапе бе отменен заради засада.

В 73-ата, Кростофът Нкунку успя да достигне до отбита топка във вратарското поле и веднага стреля с глава, разписвайки се за 3:1. Пет минути по-късно, Хилтон си отбеляза злощастен автогол и покачи на 4:1 за парижани.

Снимка 407851

Минута по-късно, Килиан Мбапе все пак успя да отбележи, след като стреля от дистанция и преодоля Лекомт за крайното 5:1.

След тази разгромна победа, ПСЖ събра актив от 65 точки на върха в класирането, на 15 разлика от втория Лил. Монпелие пък е шести с 38.