ПСЖ помете с 5:0 като гост Анже в мач от 12-ия кръг на френската Лига 1. Липсата на голямата звезда на тима Неймар не се усети, а негово отсъствие заблестяха Единсон Кавани и Килиан Мбапе, които вкараха по два гола. Един добави Юлиан Дракслер.

Парижани откриха резултата още в 5-ата минута, когато Дани Алвеш намери Мбапе, който с удар от въздуха вкара. Десетина минути по-късно отново бразилският защитник се отличи с асистенция като изведе Дракслер на добра позиция и германският национал на сбърка.

ПСЖ без Неймар срещу Анже

Бразилецът има лека травма

В 30-ата минута Кавани с мощен удар направи 3:0. Това бе гол номер 100 в Лига 1 за уругваеца.

Снимка 321862

През втората част гостите намалиха оборотите и вкараха само два гола. В 60-ата минута Кавани направи 3:0, възползвайки се от подаване на Дракслер. Малко преди края на мача резервата Лукас Моура намери Мбапе сам срещу вратаря на домакините. Младогът го преодоля и вкара за крайното 5:0.

ПСЖ продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране като събра 32 точки.