Отборът на Пари Сен Жермен стигна до драматична победа над Лил с 4:3 в мач от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Мачът започна отлично за парижани, които успяха да поведат до 17-ата минута с попадения на Килин Мбапе и Неймар, но след това гостите направиха пълен обрат.

Нюкасъл щe се бори с Манчестър Сити, Реал (Мадрид) и ПСЖ за грузинската звезда на Наполи

Английският клуб е готов да пръсне около 50 милиона паунда

В 24-ата минута на мача Андре Гомес центрира, а защитникът Бафод Диаките с глава успя да намали резултата.

След час игра Джонатан Бамба от Лил падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена след като ситуацията бе прегледана с ВАР.

Неймар не желае да напуска ПСЖ

Фаворит за капитана на Бразилия е Челси

В 60-ата минута Джонатан Давид от Лил изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Марко Верати.

Десет минута по-късно Лил постигна впечатляващия отбор, след като Гомес изведе Бамба, който вкара с удар до десния стълб.

ПСЖ се насочи към Моуриньо за наследник на Галтие

От клуба не са доволни от Кристоф Галтие

Три минути преди края на редовното време Мбапе изравни с втория си гол в мача, след като бе изведен в наказателното поле от Хуан Бернат.

В петата минута на добавеното време Лионел Меси донесе победата на ПСЖ с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Тимът на Пари Сен Жермен е начело в класирането, като вече има 8 точки преднина пред Олимпик Марсилия, който има мач по-малко. Лил е на пето място в подреждането.