ПСЖ не допусна изненада и победи с лекота Брест с 2:0 на "Парк де Пренс" в мач от 21-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе (32) и Тило Керер (53) вкараха головете за парижани, които играха без възстановяващия се след коронавирус Лионел Меси и контузения Неймар.

Победата върна аванса на ПСЖ от 11 точки пред втория Ница. Брест заема 13-ата позиция в класирането.

В 32-ата минута Килиан Мбапе коригира мерника си, от пропуск по-рано в мача, и с шут по земя не остави шансове на вратаря за 1:0. В 53-ата минута резултатът логично бе удвоен. Нуно Мендеш почти от аутлинията върна към Тило Керер, който от движение засече топката във вратата и вкара красив гол за 2:0.

До края ПСЖ намали оборотите, но въпреки това имаше още няколко добри възможности, пропилени от Данило и Икарди.