Отборът на Пари Сен Жермен завърши с поражение сезона във френската Лига 1 след като отстъпи в Париж пред Клермон с 2:3 в двубой от последния, 38-и кръг на футболното първенство. Пари Сен Жермен вече си бе осигурил първото място в класирането и шампионската титла с 85 точки, докато Клермон се нареди осми с 59 точки в актива си.

Парижани не успяха да изпратят с успех напускащите клуба Лионел Меси и Серхио Рамос. Именно испанецът Рамос реализира първия гол за домакините в 16-ата минута, а в 21-ата Килиан Мбапе покачи на 2:0 от дузпа.

Гостите от Клермон обърнаха до 3:2 след попадения на Йоан Гастиен в 24-ата минута, на Мехди Зефан в първата минута на добавеното време на първата част и на Грейон Кией в 63-ата.

Меси и Рамос си тръгват от Париж с две титли в Лига 1, а аржентинецът отново бе освиркан от привържениците на Пари Сен Жермен преди двубоя на "Парк де Пренс".

Пред раздяла с шампионите е и старши треньорът Кристоф Галтие, въпреки че изведе тима до рекордна 11-а титла в първенството.

Футболистите на Пари Сен Жермен носеха тениски с името на съотборника си Серхио Рико, който се бори за живота си след инцидент. Те получиха шампионския трофей след мача, но Галтие също получи освирквания.

Официално: Меси напуска ПСЖ!

Сбогува се с феновете на тима

Оксер загуби като домакин на Ланс с 1:3 и отпадна от първа дивизия следедин сезон в Лига 1. Тимът приключи на 17-а позиция в подреждането с 35 точки, а 16-ият Нант събра 36 след триумфа си над Анже с 1:0 като домакин. Игнатиус Ганаго отбеляза победния гол за домакините в 16-ата минута.

Отборът на Оксер можеше да се спаси с победа, но се присъедини към Аячо, Троа и Анже по пътя към Лига 2 заради намаляването на броя на отборите в елита от 20 на 18 през сезон 2023/2024. Алекси Клод-Морис се разписа на два пъти за Ланс в 19-ата и 48-ата минути, а в 78-ата Икома-Лоис Опенда отбеляза третия гол за гостите.

Тимът на Ланс, който подобно на Пари Сен Жермен, вече си бе осигурил квота за груповата фаза на Шампионската лига, завърши на второ място с 84 точки, само на една зад парижани.

Олимпик Марсилия загуби с 0:1 като гост на Аячо в последния кръг, зае трето място със 73 точки и ще играе в квалификациите на Шампионската лига. Клеман Видал бе точен за домакините в 88-ата минута.

Съставът на Рен надигра Брест с 2:1 като гост и с четвъртата си позиция в класирането заслужи място в групите на Лига Европа за следващия сезон. Рен натрупа 68 точки, с една повече от петия Лил, който направи равенство 1:1 при гостуването си на Троа и събра 67 точки, като ще участва в Лигата на конференциите.

Монако зае шестото място след домакинска загуба с 1:2 от Тулуза, оставайки с 65 точки, а Тулуза се нареди на 13-а позиция с 48 точки.