Килиан Мбапе и Лионел Меси вкараха по един гол за успеха на Пари Сен Жермен с 3:1 над останалия с 10 души Ланс, а столичани се доближиха до титлата, тъй като дръпнаха на върха с 9 точки. Олимпик (Марсилия) може да се изкачи на 2-ата позиция днес, ако спечели срещу Троа, а без днешния остават още седем кръга в първенството.

Килиан Мбапе е категоричен в решението за бъдещето си

Аз съм парижанин и имам договор тук, споделя той

За Мбапе това е гол номер 20 през сезона, но също така и номер 139 за Пари Сен Жермен в Лига 1. До момента на върха в клубната класация беше Единсон Кавани със 128. По-рано тази година френският атакуващ полузащитник задмина 200-те гола на Кавани и в класацията за най-много попадения във всички турнири.

Гостите от Северна Франция влязаха смело в мача и още в началните минути наложиха контрол, но в 19-ата минута още беше отстранен халфът Салис Абдул Хамед, който влезе много остро в краката на Ашраф Хакими и съдията Уили Делажо трябваше да му извади червен картон. Същият този футболист можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но ударът му с глава беше изваден зад крайната линия от вратаря Джанлуиджи Донарума.

Рекордното попадение за Мбапе дойде в 31-ата минута, когато той получи пас от Витиня, освободи се със спринт от защитник и прокара топката до гредата в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Брис Самба. Витиня удвои преднината на парижани шест минути по-късно с мощен изстрел от 25 метра, намерил същия десен долен ъгъл.

Меси направи 3:0 в 40-ата минута след комбинация с Мбапе, който му върна топката с пета и аржентинският гений заби своя 15-и гол през сезона.

Макар и да бяха с 10 души, жълто-червените пренастроиха играта си през втората част и започнаха да атакуват все по-опасно. В 60-ата минута получиха дузпа, след като Фабиан Руис игра с ръка в собственото си наказателно поле при изпълнение на корнер. Полският полузащитник Пшемислав Франковски обърна плонжа на Донарума на вратата и намали. Само след 4 минути Донарума спаси вратата си от ново попадение, този път при далечен изстрел на голмайстора на гостите Лоик Опенда, като топката излезе отново в ъглов удар.