Отборът на Пирин записа трета поредна победа в контролите с 3:1 над Апоел (Рамат Ашарин), като по този начин зaрадва зрителите, дошли въпреки адските жеги на стадион "Христо Ботев", съобщи сайтът на благоевградчани.

В 22-ата минута Любо Витанов с плътен удар по тревата изпрати топката в мрежата на израелците и по този начин откри резултата. В тези минути "зелено-белите" бяха пълни господари и диктуваха събитията на терена. След редица добри атаки и множество пропуски се стигна до 40-ата минута, в която Ризов центрира отдясно и Светослав Дяков не сгреши с глава на метър от голлинията. Така на почивката отборите се оттеглиха при резултат 2:0.

През второто полувреме отборът на Пирин излезе с напълно различен състав, но въпреки това момчетата на Пепи Цветков продължиха да доминират. Противно на логиката в 68-ата минута Постман фалцира топката и Чавдаров остана безпомощен.

През второто полувреме много силно се включиха двамата аржентинци от отбора на Пирин - Херман Пиетропон и Емануел Мартинес, които бяха сравнени с богове, от феновете.

В 75-ата минута Калоян Стоянов направи резултата 3:1, след добавка на отбила се топка в напречната греда от удар на Херман Пиетропон. Така Пирин продължава победния си ход в контролите.

Досега равносметката е следната - от 5 контроли, 2 равенства и 3 победи, като "орлетата" са инкасирали 4 гола, а са отбелязали 10.