В контролен мач по футбол втородивизионния Пирин (Гоце Делчев) победи елитния Пирин (Благоевград) с 2:1, което е първа загуба за "орлетата" в контролите от началото на лятната си подготовка.

На стадион "Св. Петър" в Банско възпитаниците на треньора Наджи Шенсой бяха тотално надиграни от тима от Гоце Делчев.

Благоевградчани поведоха в резултата в 16-ата минута чрез Даниел Младенов, а преди това с пропуск се отчете и Благой Наков.Симеон Ганчев възстанови статуквото в резултата в 28-ата минута с удар от границата на наказателното поле за 1:1.

Десет минути по-късно Калоян Зарчов получи топката от своя съотборник Георги Калайджиев на мястото за изпълнение на дузпи и не сбърка за 2:1 в полза на втородивизионния отбор.

През втората част и двамата треньори Йордан Боздански и Наджи Шенсой  пуснаха в игра доста резерви и с това темпото на игра спадна.

Главният съдия Драган Стойков показа по един червен картон на футболисти и от двата отбора. В 57-ата минута Мартин Газиев напусна преждевременно за втори жълт картон, а в 87-ата минута на Борис Галчев от благоевградския тим му бе показан директен червен картон. Той наплю Ивайло Самарджиев.