Славия постигна първи успех под ръководството на Иван Колев. "Белите" се наложиха над Арда с 1:0 среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Победното попадение отбеляза Тони Тасев в края на първото полувреме. По този начин тимът от София е предпоследен с 8 точки, докато гостите са на петата позиция с 22 пункта.

Домакините стартираха по-уверено и очаквано първият шанс в мача бе за тях. Иван Минчев стреля директно от пряк свободен удар, но стражът Анатоли Господинов се отличи с добра намеса.

Снимка 636957

Източник: startphoto.bg

В 30-ата минута Арда също можеш да излезе напред в резултата, когато Станислав Иванов стреля, без обаче да затрудни Николай Кръстев.

Футболистите на Иван Колев сломиха съперника си секунди преди края на полувремето. Крилото Тони Тасев осъществи впечатляващ рейд, след което с мощно изпълнение разпечата вратата на Анатолий Господинов за 1:0.

През второто полувреме темпото на играч спадна драстично. Най-интересната ситуация се случи в 78-ата минута, тъй като основният играч на кърджалийци Станислав Иванов получи втори жълт и съответно червен картон заради опасното му посягане към Тони Тасев.

Славия - Арда 1:0 (Развой на срещата по минути)