Септември и ФК ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха 1:1 в отложен мач от 3-тия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Двата тима изиграха много динамично първо полувреме, в което си вкараха по един гол и удариха по една греда. Карагарен откри резултата в 15-ата минута, а в 21-вата Витиньо изравни.

Така Септември вече има 7 точки в актива си и заема предпоследно място в класирането, а ФК ЦСКА 1948 е на седма позиция с 13 пункта.

Септември - ФК ЦСКА 1948 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е от 17:30 часа

В 7-ата минута на мача домакините организираха първата си по-опасна атака в мача, а тя завърши с изстрел в гредата. Марио Илиевски получи топката в наказателното поле и стреля силно, но Шейтанов спаси. Топката се върна в македонския нападател и той отново стреля, но този път страничната греда се оказа последната преграда пред гола.

Отговорът на домакините не закъсня и в 10-ата минута те на свой ред също имаха добра възможност да открият резултата. Топката беше центрирана в наказателното поле от Витиньо, а Борислав Рупанов беше оставен напълно непокрит фронтално срещу вратата, но ударът му с глава от границата на малкото наказателно поле мина високо над напречната греда.

Четвърт час след началото на мача Марио Илиевски прати топката в мрежата на Септември, но се оказа, че се е намирал в положение на засада.

Момчетата на Валентин Илиев откриха резултата в 15-ата минута на двубоя. Марио Илиевски получи топката в централната зона, напредна с нея и изведе Бирсент Карагарен на отлична позиция. Бившият футболист на Локомотив Пловдив стреля хладнокръвно с десния крак и откри резултата.

Септември успя да изравни резултата в средата на първото полувреме. Джордан Гутиерес изведе хитро Витиньо сам срещу Алекс Божев, а бразилецът опъна мрежата на гостите с мощен удар с десния крак.

В 29-ата минута Радослав Кирилов блесна с отличен пробив по левия фланг, влезе опасно в наказателното и стреля с десния крак, но топката прелетя малко над гредата.

Снимка 683934

Източник: startphoto.bg

В последната минута на първото полувреме домакините имаха прекрасна възможност да открият резултата. Неделко Пишчевич допусна детинска грешка на тъча, а Мартин Моран му открадна топката и я подаде бързо към дебнещия на границата на наказателното поле Витиньо. Бразилецът стреля силно с десния крак, ала кълбото се отби от напречната греда.

В 57-ата минута отборът на гостите организира бърза контраатака, при която Радо Кирилов се откъсна зад гърба на защитата на Септември по лявото крило и пусна успореден пас в наказателното поле. Бирсент Карагарен се опита да стреля от движение, но топката прелетя на около 2 метра от страничната греда.

Снимка 683936

В средата на второто полувреме топката беше центрирана в наказателното поле на Септември, Митко Митков се опита да изчисти с глава, а кълбото се удари в ръката на негов съотборник. Гостите поискаха дузпа, но Красен Георгиев беше категоричен, че няма как да отсъди наказателен удар в тази ситуация.

Седем минути преди края на редовното време домакините удариха втора греда. Те центрираха топката от пряк свободен удар, Октавио изчисти с глава, но на границата на наказателното поле дебнеше Степонавичос, който разтресе напречната греда след тупалка с десния крак.