Днес рожден ден празнува един от най-великите нападатели в историята на българския футбол Наско Сираков, пише сайтът на БФС.

"Легендарният стрелец е роден на 26 април 1962 г. в Стара Загора, а професионалната му кариера започва в столичния Левски. Впоследствие играе за Спартак (Варна) и Хасково, преди отново да се завърне на "Герена" и да се превърне в една от основните фигури на тима.

За националния отбор Сираков дебютира през 1983 г. и изиграва 78 срещи, в които бележи 24 гола, включително изравнителното попадение срещу действащия световен шампион Италия в мача на откриването на Мондиал 86 в Мексико. Осем години по-късно нападателят е основна част от Златния отбор, достигнал до полуфинал на Световно първенство, като добавя още едно високопрофилно попадение в сметката си, този път в мрежата на Аржентина. Участник на еврофиналите в Англия през 1996-а.

До 2018-а е член на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз.

БФС честити празника на големия Наско Сираков и му желае здраве, късмет и още по-големи успехи в бъдеще!", добавят от централата.

От Левски също поздравиха бившата си звезда и дългогодишен ръководител.

Наско Сираков на 58!

Наско Сираков на 58!

От 1996 до 1998 г. Сираков е помощник-треньор на националния отбор на България