ФК ЦСКА 1948 победи Хебър (Пазарджик) с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на еfbet лига, игран на националния стадион "Васил Левски".

Вездесъщият Ивайло Чочев (41') даде аванс за столичани в края на първото полувреме. Останалият на трето място във "Футболист на годината" 2022 вече има 15 в елита през този сезон. В добавеното време на срещата Александър Колев (90+6') от дузпа.

ФК ЦСКА 1948 - Хебър (Пазарджик): 2:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така ФК ЦСКА 1948 вече има 39 точки. Тимът продължава да се намира на третото място в класирането на първенството. Хебър пък е на незавидната 14-а позиция със скромните 12 пункта, колкото има и Пирин (Благоевград).

Двубоят започна равностойно при бавно темпо, като и футболистите и на двата отбора трудно комбинираха помежду си и не успяваха да създадат голови положения пред вратите на Даниел Наумов и Звонимир Микулич.

Снимка 606143

Източник: startphoto.bg

В деветата минута Георги Русев имаше шанс да затрудни Звонимир Микулич, но вратарят на Хебър улови.

През следващите минути мачът продължи се развива с бавно темпо. Нито един от двата тима не можеха да натиснат опонента си.

Снимка 606144

В 25-ата минута Ангел Бастунов отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но Микулич бе заел добра позиция.

В 41-вата минута Ивайло Чочев успя да се разпише. Той се възползва от грешка в защитата на Хебър и открадна топката. Халфът напредна и завърши офанзивата си като типичен таран във вратата на Микулич - 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Снимка 606145

Втората част започна с добра атака за столичани, която завърши с удар по земя по диагонала на Ангел Бастунов. Защитата на пазарджиклии обаче пресече изстрела.

В 67-ата минута Джонатан Перейра напредна добре отдясно и центрира към далечна греда. Там Чочев се извиси над всички и насочи топката към вратата от опасна близост до вратата. Звонимир Микулич обаче демонстрира блестящ рефлекс и успя да спаси.

Снимка 606146

При последвалия ъглов удар Хелитон бе оставен без надзор и също стреля с глава, а Микулич направи второ страхотно спасяване.

Снимка 606147

В 76-ата минута Георги Русев бе изведен по прекрасен начин от Ивайло Чочев. Футболистът се отксубна от отбраната на гостите и останал сам срещу Микулич стреля в близкия му ъгъл, но стражът се намеси блестящо.