Всеки, който се е прибирал в бащината къща след дълго отсъствие, е изпитвал онзи миг на трепет, на блаженство и удовлетворение, когато прекрачва прага й. Всичко вътре ти е мило, познато, удобно. Така се чувстваха снощи хиляди левскари, посетили стадион „Георги Аспарухов“ за мача с Лудогорец.
Храмът на сините отново бе цял, а новият сектор А прибра около 6000 хиляди фенове на сините заедно с десетки легендарни играчи и треньори, допринесли за магията и мистиката на този вековен клуб. Прерязаната лента под силните аплодисменти на публиката от сина на Георги Аспарухов - Андрей, и децата на Христо Йовов и Станислав Ангелов, които тренират съответно в школите на „Герена“ и „Раковски“ показа, че синята любов ще продължи да бъде предавана от поколение на поколение и няма да угасне.
Да, стадионът и преди това приемаше запалянковци. Но сякаш бе като апартамент без хол. Просто му липсваше нещо. Така бе в продължение на повече от три години - в дъждовния 3 февруари 2013 година старата централна трибуна бе взривена, а на 5 юли бе направена първа копка... Оттогава няколко срока за откриването й бяха пропуснати, но вчера, 23 април 2016-а, тя най-накрая отвори врати.
Приближавайки стадиона, с всеки метър адреналинът ти се покачва - все пак ще видиш нещо ново, макар че то сякаш винаги е било там. Посреща те напълно обновената арка, на която грее надпис „Стадион Георги Аспарухов“. Продължавайки по алеята към сектора, всичко е подредено и озеленено - няма нищо общо с преди време, разчертани са и места да паркиране, поставено е ново осветление. След няколко крачки пред теб започва да се открива внушителното ново здание. Първо се вижда централната част, а след това се ширва и цялата фасада, покрита от огромни винили. Вдясно, срещу паметника на Гунди, от сектора те гледа, скръстил ръце, Георги Аспарухов.
От другата страна под око те държат основателите на клуба. На фона на това секторите Б и Г от двете страни на сградата изглеждат сякаш незначителни...
Пред храма „Свети Георги Победоносец“ четири входа приемат публиката и я откарват до третия етаж. В предверието на високата колкото девет етажна жилищна сграда трибуна започваш да настръхваш. Защото те посрещат стихове от песни на агитката, които правят така, че в съзнанието ти да изникнат спомени от незабравими двубои. Веднага се набива на очи първият - „В игрите децата за Левски мечтаят, за славния Левски футболен тим. И старците шапките даже си свалят пред славния Левски непобедим“, както и „Пак сърцата ни са пълни, пак стадионът ще е син. Синьо знаме ще се вее, „Само Левски“ ще се пее“.
Снощи бе точно така, а хора от всякакви възрасти станаха свидетели на тържественото откриване. Наред с надписите по коридорите снимки на легендарни играчи и запечатани моменти от незабравими мачове и триумфи посрещаха посетителите. Пред изходите за трибуната (на третия етаж) има монтирани телевизори (в трибуната са общо 44) - на тях може да се наблюдава срещата, както и два павилиона за бързо хранене. От двете страни има дамски, мъжки и тоалетни за хора в неравностойно положение. Веднъж стъпил на трибуната, се открива отлична гледка към терена. ВИП-овете пък минават през централния вход, а два асансьора ги отвеждат на четвъртия и петия етаж. На по-ниския ги посрещат една централна и две странични ложи. Там е отделено и място за славните ветерани на клуба. За тях има и специален паркинг в трибуната, който е на втория етаж.
Той има директна връзка с булевард „Владимир Вазов“. На четвъртия етаж е разположен и луксозен ресторант с 16 големи плазми. Стените на клубната ложа са облепени с фототапети на Георги Аспарухов. Има и негов цитат за неосъществения му трансфер в Милан: „Кажете им, че има една страна България. В нея има един отбор - Левски. В него съм се родил, в този отбор ще умра!“. Най-отгоре са 16-те скай-бокса. Всеки от тях е за 12 души, пред него има и седалки на открито. На върха е и огромната зала за видеоконтрол, от която може да се следи всяко кътче на трибуната...
Това са само подробности. По-важното бе, че снощи цялото това пространство оживя. И започна да пише своята нова история. Наред са и останалите сектори. За да може Левски да има модерен стадион, такъв, какъвто феновете на тима заслужават.