Испания победи Гърция с 84:77 в мач от Група "А" на мъжкия баскетболен турнир от Олимпийските игри в Париж.

На "Стад Пиер Мороа" в Лил двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, която южните ни съседи спечелиха с 22:22. През втората четвърт нещата се обърнаха рязко и до почивката Испания поведе с 14 точки.

В следващата четвърт гърците наваксаха половината от този пасив, но нямаха сили да продължат да стопяват изоставането си и при сирената за край на мача испанците ликуваха.

Голямата звезда на Гърция Янис Антетокумбо изигра нов силен мач, като завърши с 27 точки, 11 борби и 3 асистенции за 34 минути на паркета.

Санти Алмада бе най-резултатен за победителите с 19 точки, 12 борби и 2 асистенции за 30 минути в игра.

Победата е първа за Испания на турнира, като по този начин тимът излезе начело в Група "А", докато Гърция е на дъното с 2 загуби от 2 мача и почти загуби шансове за продължаване към елиминациите.