Колумбийската певица Шакира заряза годеника си, за да се хвърли в обятията на новата си любов - защитника на Барселона Жерар Пике.  

Според испанския "Ел Паис", изпълнителката на хита "Waka Waka" се е разделила с приятеля си Антонио де ла Руа, с когото живееше в последните 11 години.

Според човек от обкръжението на красивата певица, отношенията между тях, като основна вина за това имала Шакира. Слуховете за връзка между нея и Пике, които плъзнаха още след заснемането на клипа към песента "Waka Waka", направо побърквали Антонио.

Изпълнителката пък не се и опитвала повече да крие чувствата си към Пике, заради когото тя дори се премести да живее в Барселона. Досега двамата все пак спазвал известна дискретност, от която вече няма да има нужда.