Лекоатлетът Оскар Писториус получи разрешение от съда да излезе в гаранция след подозренията, че е убил приятелката си Реева Стеенкамп.
Съдиите разкриха, че са разрешили това заради подробния разказ на спортиста относно събитията при смъртта на моделката. Нито един фактор, отказващ гаранция не е бил налице, добавиха магистратите. Писториус беше вдъхновение за милиони хора в страната, след като се превърна в първия атлет без два крака, който се конкурира със спортисти и с двата си крайника, и спечели златен олимпийски медал в на Параолимпиадата.
Заради процеса доста спортни компании развалиха рекламните си договори с Писториус. Той е един от най-добре печелещите параолимпийци в света. Според "Financial Times" Писториус печели около 4,7 милиона долара годишно от реклами. Последната фирма, която развали договорът си с параолимпийската звезда е Найк.
Сега южноафриканският спортист го грози обвинение в предумишлено убийство, което може да доведе до доживотна присъда.