Българката Ирен Дикова - Димитров спечели златен медал на Европейското първенство по тенис за трансплантирани атлети в Лисабон.

В столицата на Португалия тя победи Марсия Навес (Нидерландия) с 6:1 гейма. Дикова-Димитров е с трансплантирани бели дробове и това е втори златен медал за нея от Европейско първенство за хора с трансплантации. През 2018 в Линяно (Италия) българката отново стана шампионка. Утре тя ще представя страната и в състезанията по тенис на маса.

В рамките на седмица атлети с различни трансплантации от 28 страни празнуват живота и показват какви са ползите от донорството, състезавайки се в различни спортни дисциплини. Отборът на България се състои от 11 атлети с трансплантации.

#irespect: Фурор и два златни медала за Ирен Дикова! (видео)