Бившият полузащитник на националния отбор на Англия Дейвид Бекъм отказа да плати на хакери, които го заплашиха, че ще разкрият електронната му поща. Според "A Bola" те са поискали от него 1 милион евро. Според вестника, хакерите са свързани с известния сайт "Football Leaks", който се специализира в разкриването на конфиденциални данни за футболистите, клубове и агентите.
В резултат на отказа на Бекъм, писмата наистина са били публикувана в сайта, след което скоростно са препечатани и в английските таблоиди.
В писмата на футболиста не може да се намери нищо особено скандално. В тях се подчертава силното желание на играча да получи титлата "сър". Освен това той разглежда службата си като посланик на УНИЦЕФ като средство за постигането на тази цел.
В личната си кореспонденция бившият национал, който в родината си има имидж на "обикновен човек от народа", се ядосва от това, че прекалено късно е получил Ордена на британската империя.
"Хората са неблагодарни. Не искам ордени с ниска стойност. Ако не ми дадат титлата сър, ще бъде срамно. Ако бях американец, щях да получа титлата още преди 10 години. Катрин Дженкинс (уелска певица) за какво получи наградата? За това, че пее на мачове по ръгби, посещава войници и взима кокаин", пише в едно от писмата на Бекъм от 2013 година до пиар мениджъра Симон Оливейра.
В писмата си англичанинът коментира и хуманитарната си дейност, която приема като "добра за бизнеса".
"Това е само една от причините да засилим работата си с УНИЦЕФ и да се посветим повече на хуманитарни дейности. Ще направим листа относно хуманитарните цели, за да видят хората, че работим постоянно. Хуманитарната работа е важна за бизнеса ни и за това не трябва да я занемаряваме. Бизнесът е основната ни цел, а чрез хумаността можем да стигнем и до заслужените ордени", пише Бекъм.
От мейла на английската суперзвезда става ясно още, че той е поискал 6000 паунда от УНИЦЕФ за пътни разноски до Филипините, където е посетил децата, пострадали от земетресението в Хаити.
Говорител на бившия футболист обяви, че публикуваните имейли са извадени от контекст и нямат нищо общо с действителността, а някои от тях дори са манипулирани.