Отборът от Лига 2 Ван сътвори сензация като достигна до финала в турнира за Купата на Лигата във Франция. Отборът, който играеше при аматьорите през миналия сезон, отстрани Ница с дузпи след равенство 1:1 в редовното време. По този начин момчетата на Кристоф Ревел се превърнаха в едва втория отбор от това ниво на френския футбол, който ще участва в последния двубой в този турнир.

Гостите от Ван поведоха още във 4-ата минута, когато халфът Сейду Китер се разписа след контраатака. Така скромният тим от Бретан се виждаше вече на финал, когато Шауки Бен Саада изравни резултата и прати мача в продължения само 2 минути преди края на редовното време.

При рулетката на дузпите футболистите на Ван имаха по-здрави нерви и не направиха нито един пропуск, докато техните съпреници от Ница сбъркаха два пъти.

От старта на турнира за Купата на Лигата на Франция през 1994 година имаше само един случай, в който отбор, който не е член на елита достига до финала. Това се случи през 2000 година, когато Геньон излъга ПСЖ и игра в Купата на УЕФА, където обаче загуби още от първия си съперник.

Финалът на напреварата е на 25 април на "Стад дьо Франс". Ван ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал, в който спорят грандовете ПСЖ и Бордо.