Твенте, без Николай Михайлов в състава си, се изложи тотално и отпадна рано-рано от турнира за Купата на Холандия. „Червените" паднаха с 1:2 у дома от втородивизионния Ден Бош и напускат борбата още на ниво 1/16-финали.

Треньорът на Твенте Стив Макларън даде почивка на част от титулярите си, сред които и българския вратар, но това е оказа безкрайно грешно решение.

Все пак домакините поведоха в 16-ата минута чрез ветерана Дени Ландзаат, който бе точен от дузпа. Само няколко минути след това обаче започнаха проблемите. Защитникът Дедрик Боята бе изгонен с директен червен картон и това даде начало на обрата.

Брок изравни още преди края на първата част, а Ван Веерт направи обрата пълен в 62-та мин.

Твенте натисна жестоко, като Макларън се видя да пусне в игра двама от най-добрите си играчи - Насер Чадли и Душан Тадич.И те обаче не успяха да спасят домакините, а падението им стана пълно в последната минута,когато таранът Лук Кастаньос не си сдържа нервите и също бе изгонен.

Иначе всички големи фаворити продължиха напред. Вчера Аякс, ПСВ и Витес взеха победи, макар и трудни, над аматьорски съперници, същото тази вечер стори и АЗ Алкмаар. Фейенорд играе по-късно тази вечер, със съгражданите си от Ксеркс - също аматьорски тим.