Португалия размаза Германия в полуфиналите на Европейското първенство по футбол за младежи и е на финал в надпреварата. Разгромът за Германия бе пълен, като състезателите до 21 години на тима отстъпиха с катастрофалното 0:5.

Иберийците мачкаха от началото до края, докато Бундестимът не приличаше на себе си, и бе далеч от показаното в предишните срещи.

На финала, Португалия ще срещне победителя между Дания и Швеция.

Още в 15-та минута португалците нацелиха греда, чрез Сержио Оливейра, който удари от разстояние основата на дясната греда.

Десет минути по-късно резултатът вече бе открит, след грешка в защитата на Германия, от която се възползва Иван Кавалейро, който намери Бернардо Силва и той с отличен прострелен удар по диагонала матира Тер Щеген.

Немците нямаха и време да се окопитят, преди в 33-та минута, след центриране от корнер, и още една груба грешка в отбрана, Пауло Оливейра покачи на 2:0.

В следващите минути Германия опита няколко поредни атаки, и последователно Джошуа Кимиш, Нико Шулц и Амин Юнес пропуснаха да намалят. Страшен удар обаче нанесе Португалия в първата минута от добавеното време на полувремето, когато Иван Кавалейро реализира страхотен гол за 3:0.

Нищо не се промени и след почивката, и още в първата минута след подновяването на играта, Португалия направи погрома тотален, и Жоао Марио отправи далечен удар, който се отклони в тялото на защитник и влетя в мрежата на Тер Щеген за четвърти път.

Смените в Бундестима и влизането на Макс Майер и Леонардо Битенкорт не оказаха особено влияние и Германия така и не успяваше да стигне до чисти голови ситуации.

В 71-вата минута всичко наистина приключи, и Рикардо Орта направи 5:0, след още едно недоразумение в защитата на Германия.

След като Битенкорт се появи на терена в 50-та минута, не изкара дълго на игрището, и в 75-та минута изхвърча с два жълти картона.

В заключителния четвърт час Португалия имаше още две положения, докато Германия вече бе свалила гарда, и двата отбора просто доиграваха мача.