Френският гранд Пари Сен Жермен продължава да крета в дъното на таблицата след домакинска загуба с 1:2 от друг борещ се за оставане в елита отбор Валансиен.

ПСЖ загуби първия си мач за годината и за пореден път през този сезон разочарова своите привърженици.

Близо 30 000 зрители станаха свидетели на срамната загуба на Пари Сен Жермен. Стив Савидан и Себастиан Руде донесоха победата на гостите с попадения в 61-ата и 88-ата минути.

Педро Паулета намали от дузпа в допълнителното време на мача, но това бе слаба утеха за 30-те хиляди зрители на стадион "Парк де Пренс".

Загубата е осма за сезона за Пари Сен Жермен и отборът е на 16-о място на 2 точки от зоната на изпадащите преди останалите срещи от кръга по-късно днес.

Победата на Валансиен е първа за отбора като гост през сезона. Валансиен стигна до успеха, макар че почти цяло второ полувреме игра с човек по-малко след червен картон на холандския полузащитник Патрик Паауве в 51-ата минута.

С късен гол на бразилската резерва Ферейра Жуси вторият в класирането Ланс се добра до равенството 1:1 срещу гостуващия Лил.

Жуси спечели точката за тима си с точен удар от въздуха след подаване на Аруна Диндане седем минути преди края. Двубоят не беше много интересен за публиката, а двата тима
бяха съсредоточили силите си в тактическото надиграване в средата на терена.

Ланс запази второто място с 36 точки, но изостава на 14 точки зад лидера и шампион Лион, който гостува на Тулуза.

Лил, който успя да поведе с гол на бразилеца Мишел Бастош в 70-ата минута, се изкачи с едно място и вече е четвърти с 32 точки.